O blogu Hockeytown Blog

Hockeytown Blog je jediným európskym blogom o hokejovom klube Detroit Red Wings a jediným blogom svojho druhu na slovenskom a českom internete. Vznikol 18. augusta 2009 so zámerom prinášať jedinečné informácie o Detroit Red Wings.

Hockeytown Blog sa vyhýba nepodloženému zverejňovaniu informácií od amerických a kanadských novinárov, redaktorov, spisovateľov, autorov a iných profesionálov, čím sa významne líši od bežných stredoeurópskych stránok o ľadovom hokeji a NHL. Sústreďuje sa na prínos originálnych informácií, ktoré predtým neboli publikované, alebo na nekonvenčné spracovanie informácií, ktoré boli predtým načrtnuté inými autormi. Volí atypický pohľad na zvolené témy, pretože jeho hlavným zámerom nie je získané informácie prenášať a prekladať, ako to bežne robia rádové slovenské a české stránky o NHL a slovenské a české tlačové agentúry. Blog sa miesto toho snaží získané informácie v únosnej miere citovať a parafrázovať, odkazovať na ne, bližšie ich vysvetľovať, porovnávať ich a dopĺňať o jedinečné pohľady, komentáre, kritické názory a analýzy. Okrem toho prináša jedinečné informácie z dôverných zdrojov, verejnosti neprístupných zdrojov a zdrojov, ku ktorým nemajú prístup žiadne iné slovenské a české stránky o ľadovom hokeji a NHL. Pri narábaní s verejne dostupnými zdrojmi dodržiava doktrínu čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach s cieľom nezištného redakčného a novinárskeho spravodajstva o udalostiach, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania. 

Hockeytown Blog ročne zverejňuje 60 až 90 jedinečných článkov v slovenskom jazyku, výnimočne v českom jazyku. Príspevky blogu na sociálnej sieti Facebook sú písané v slovenskom i českom jazyku a okrem Facebooku sa zobrazujú aj v prídavných službách ako sú Facebook Marketplace, Facebook Stories, Facebook Messenger, Audience Network či Instagram.

Hockeytown Blog začínal na serveri Blog.cz a v rokoch 2012 až 2016 bol jediným športovým blogom v autorskom klube Blog.cz, zverejňujúcom jedinečný obsah. V roku 2012 bol nominovaný do súťaže spoločnosti CET 21 (dnes TV Nova) o najlepší blog roka a bol propagovaný v michiganskom rozhlase WMKT, ktorý patrí do rozhlasovej siete Michigan IMG Sports Network.

V roku 2017 sa Hockeytown Blog presťahoval na novú adresu HockeytownBlog.sk. Na tejto adrese figuruje od 26. júna 2017. Na novej adrese ukončil predaj reklamy a začal sa pretvárať na pracovné portfólio jeho zakladateľa a vlastníka Martina Užáka, profesionálneho editora a ghostwritera. Vďaka týmto zmenám a novému spôsobu financovania Hockeytown Blog od roku 2017 viac nezverejňuje na svojich stránkach žiadne reklamy a slúži na vzdelávacie a prezentačné účely.

Hockeytown Blog venuje veľkú pozornosť informačnému servisu pre verných čitateľov a fanúšikov navštevujúcich zápasy Detroit Red Wings osobne. Svojím mimoriadnym servisom a nápomocnými radami pomohol už desiatkam slovenských a českých fanúšikov vycestovať za osobnou návštevou zápasov Detroit Red Wings do Joe Louis Areny / Little Caesars Areny.

V júni 2018 Hockeytown Blog dosiahol svoj dlhoročný hlavný cieľ, napriek tomu pokračuje a ďalej prináša jedinečné informácie o Detroit Red Wings.

V auguste 2019 oslávil Hockeytown Blog desiate výročie svojej existencie. ->> Desať rokov blogu Hockeytown Blog v číslach 

V kalendárnom roku 2020 navštívilo Hockeytown Blog celkom 34.621 jedinečných návštevníkov, čo predstavovalo nový rekord v ročnej návštevnosti blogu.

Hockeytown Blog ponúka slovenským a českým autorom možnosť publikovať kvalitné články za finančnú odmenu. ->> Píšte pre Hockeytown Blog!

Tagy a rubriky

Aktuality - články o vybraných aktuálnych udalostiach o Detroit Red Wings. Prinášajú aj vzácne zákulisné informácie, ktoré sa nenachádzajú na žiadnych iných weboch.

Z histórie - články o vybraných témach a udalostiach z bohatej histórie Detroit Red Wings. Články sú písané jedinečným štýlom a s dôrazom na tie podrobnosti, ktorým nevenovali pozornosť žiadne iné médiá. Veľký podiel z nich tvoria originálne články o vybraných historických udalostiach, ktoré Hockeytown Blog plánovite pripomína v konkrétnych dňoch kalendárneho roka vo forme výročí, a články o udalostiach, ktorým nevenovali pozornosť iné médiá.

Individuality - jedinečné články o osobnostiach, ktoré sú alebo boli spojené s Detroit Red Wings. Pojednávajú o konkrétnych vybraných zaujímavostiach a príbehoch nielen hráčov, ale aj trénerov, manažérov, komentátorov, hlásateľov, novinárov a zamestnancov Detroit Red Wings.

Česi a Slováci - články o vybraných a jedinečných zaujímavostiach a udalostiach, ktoré sa týkali Čechov a Slovákov v drese Detroit Red Wings.

Blog špeciál - unikátne články, zverejňované v nepravidelných intervaloch. Prinášajú zaujímavosti z mediálnej sféry, pokročilé štatistiky, komunitné správy, alternatívne pohľady.

Z Detroitu - články prezentujúce informácie a zaujímavosti priamo z mesta Detroit a z verejnosti nedostupných dôverných zdrojov v klube alebo jeho okolí. Články sú určené najmä pre fanúšikov navštevujúcich zápasy Detroit Red Wings osobne a pre náročných čitateľov.

Griffins - jedinečné informácie o Grand Rapids Griffins, záložnom celku Detroit Red Wings v AHL. Žiadne iné médium v SR a ČR nepíše o Griffins tak často a tak podrobne ako Hockeytown Blog.

Odpovede - seriál odpovedí na vybrané otázky čitateľov za konkrétne časové obdobie. Články sa opierajú o objektívne fakty, nie subjektívne názory a konšpirácie, čím si získali popularitu.

Komentáre - publicisticky spracované články so zaujatím vlastného stanoviska autora, bližšieho vysvetlenia alebo poznámky k vybraným udalostiam o Detroit Red Wings.

Týždeň v skratke - seriál prinášajúci základný štatistický servis, vybrané zaujímavosti a známe i menej známe informácie z uplynulého týždňa Detroit Red Wings. V sezónach 2017/18 a 2018/19 vychádzal každý týždeň od októbra do apríla, od sezóny 2019/20 vychádza príležitostne.

Reprezentácia - články o výsledkoch a úspechoch hráčov a zamestnancov Detroit Red Wings na reprezentačných turnajoch. Pojednávajú najmä o MS juniorov a mužov.