O blogu Hockeytown Blog

Hockeytown Blog je jediný stály európsky blog o hokejovom klube Detroit Red Wings a jediný blog svojho druhu na slovenskom a českom internete. Vznikol 18. augusta 2009 so zámerom prinášať jedinečné a originálne spracovávané informácie o Detroit Red Wings.

Hockeytown Blog sa vyhýba nepodloženému zverejňovaniu informácií od amerických a kanadských novinárov, redaktorov, spisovateľov, autorov a iných profesionálov, čím sa významne líši od bežných stredoeurópskych stránok o ľadovom hokeji a NHL. Sústreďuje sa na prínos originálnych informácií, ktoré predtým neboli publikované, alebo na nekonvenčné spracovanie informácií, ktoré boli predtým načrtnuté inými autormi. Volí atypický pohľad na zvolené témy, pretože jeho hlavným zámerom nie je získané informácie prenášať a prekladať, ako to bežne robia rádové slovenské a české stránky o NHL a slovenské a české tlačové agentúry. Blog sa miesto toho snaží získané informácie v únosnej miere citovať a parafrázovať, odkazovať na ne, bližšie ich vysvetľovať, porovnávať ich a dopĺňať o jedinečné pohľady, komentáre, kritické názory a analýzy. Okrem toho prináša jedinečné informácie z dôverných zdrojov, verejnosti neprístupných zdrojov a zdrojov, ku ktorým nemajú prístup žiadne iné slovenské a české stránky o ľadovom hokeji a NHL. Pri práci s verejne dostupnými zdrojmi dodržiava doktrínu čestného použitia (fair use) podľa amerického zákona o autorských právach s cieľom nezištného redakčného a novinárskeho spravodajstva o udalostiach, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania. 

Hockeytown Blog ročne zverejňuje 60 až 90 jedinečných článkov v slovenskom jazyku. Príspevky na sociálnej sieti Facebook sú písané v slovenskom a českom jazyku a okrem Facebooku sa zobrazujú aj v prídavných službách, akými sú Facebook Marketplace, Facebook Stories, Facebook Messenger, Audience Network či Instagram Stories.

Hockeytown Blog začínal na serveri Blog.cz a v rokoch 2012 až 2016 bol jediným športovým blogom v autorskom klube Blog.cz, zverejňujúcom jedinečný obsah. V roku 2012 bol nominovaný do súťaže spoločnosti CET 21 (dnes TV Nova) o najlepší blog roka a bol propagovaný v michiganskom rozhlase WMKT, ktorý patrí do rozhlasovej siete Michigan IMG Sports Network.

V roku 2017 sa Hockeytown Blog presťahoval na novú adresu (hockeytownblog.sk). Na tejto adrese figuruje od 26. júna 2017. Na novej adrese ukončil predaj reklamy a začal sa pretvárať na pracovné portfólio jeho zakladateľa a autora Martina Užáka, profesionálneho editora a ghostwritera. Vďaka týmto zmenám a novému spôsobu financovania Hockeytown Blog od roku 2017 viac nezverejňuje na svojich stránkach žiadne reklamy a slúži na vzdelávacie a prezenčné účely.

Hockeytown Blog venuje veľkú pozornosť informačnému servisu pre verných čitateľov a fanúšikov navštevujúcich zápasy Detroit Red Wings osobne. Svojím mimoriadnym servisom a nápomocnými radami pomohol už desiatkam slovenských a českých fanúšikov vycestovať za osobnou návštevou zápasov Detroit Red Wings do Joe Louis Areny / Little Caesars Areny.

Od sezóny 2017/18 začal na blogu Hockeytown Blog vychádzať seriál Týždeň v skratke. Prináša základný štatistický servis, vybrané zaujímavosti a štandardné i vzácne informácie z uplynulého týždňa Detroit Red Wings. Vychádza najmä počas dlhodobej časti sezóny, od októbra do apríla, každú nedeľu alebo každý pondelok v závislosti od programu Detroit Red Wings.

V júni 2018 Hockeytown Blog dosiahol svoj dlhoročný hlavný cieľ, napriek tomu naďalej prináša jedinečné a originálne spracovávané informácie o Detroit Red Wings.

V kalendárnom roku 2018 navštívilo Hockeytown Blog rekordných 34.584 unikátnych návštevníkov (podľa údajov zo štatistickej metriky Flag Counter).


Pozrite si tiež: