E-kniha Red Wings Corner

RED WINGS CORNER

autor: Martin Užák
titulná kresba: Norbert Šátek
dátum vydania: 29. september 2015
forma: elektronická kniha (PDF)
počet strán: 165
veľkosť súboru: 1,42 MB
ISBN: 978-80-972096-3-6


Čítať online: eKnižky | issuu


Stiahnuť: eDisk | 1000kníh


V lete 2006 som zavítal na webstránku malej americkej hokejovej akadémie, zameriavajúcej sa na funkčný tréning. V jednom z dokumentov, ktoré som si vyhliadol, bola popisovaná hra založená na kontrole puku. Dokument mal niekoľko strán, bol uzatvorený, skromne editovaný a zverejnený v takej forme, aby si ho mohol zdarma stiahnuť ktokoľvek, kto oň prejavil záujem.

V podobnom duchu, v akom ku mne prišiel tento dokument, prichádza k vám táto e-kniha, ktorá je kolekciou blogových príspevkov z niekdajšieho blogu Red Wings Corner na portáli SlovakNHL.sk.

Blog Red Wings Corner fungoval na SlovakNHL.sk od 12. novembra 2009 do 23. novembra 2011. Za ten čas na ňom bolo uverejnených 43 originálnych článkov, ktoré okomentovala bezmála stovka užívateľov portálu vo viac ako 400 komentároch. Väčšina príspevkov sa venovala klubu Detroit Red Wings. Niektoré články popisovali témy, ktoré boli aktuálne len dočasne. Iné sa vracali do histórie a pripomínali zaujímavé udalosti a výnimočné príbehy, ktoré dokáže napísať iba Národná hokejová liga. Mnohé ďalšie články sa cielene zaoberali témami, ktorým sa v podobnom rozsahu nevenovali žiadni severoamerickí ani európski autori. Všetky tieto príspevky boli po ukončení prevádzky blogu postupne zmazané. Niektoré sa objavili na iných adresách na internete, mnohé iné zmizli úplne. Pôvodný obsah blogu Red Wings Corner sa teraz vracia v ucelenej forme elektronického súboru, ktorý si môže voľne stiahnuť a ponechať ktokoľvek bez toho, aby zaň musel zaplatiť.

V e-knihe Red Wings Corner zverejňujem všetky príspevky, ktoré boli svojho času publikované na rovnomennom blogu na hokejovom portáli SlovakNHL.sk. Na rozdiel od ich pôvodnej podoby spred mnohých rokov, tentoraz sú články doplnené vstupnými a výstupnými informáciami, poznámkami pod čiarou a neraz aj novými poznatkami, ktoré aktualizujú atmosféru niekdajších udalostí.

E-kniha Red Wings Corner je určená predovšetkým milovníkom hokejovej histórie a fanúšikom Detroit Red Wings, ale to svoje si v nej nájdu priaznivci každého klubu NHL.


Viac o e-knihe Red Wings Corner: