E-kniha Červené krídla


Elektronická kniha Červené krídla pojednáva o vybraných osobnostiach, príbehoch, míľnikoch a zaujímavostiach z histórie hokejového klubu Detroit Red Wings. Predstavuje to najlepšie z blogu Hockeytown Blog a završuje jeho dvanásťročné pôsobenie.

Hockeytown Blog vznikol v auguste 2009 na serveri Blog.cz a v júni 2017 bol presunutý na súčasnú adresu HockeytownBlog.sk. Bol jediným európskym blogom o Red Wings a jediným blogom svojho druhu na slovenskom a českom internete. Pôvodne mal byť desaťročným projektom, jeho misia sa napokon natiahla na dvanásť rokov a trvala do augusta 2021.

Hockeytown Blog bol príznačný tým, že sa prísne vyhýbal nepodloženému zverejňovaniu informácií od amerických a kanadských novinárov, redaktorov, spisovateľov, fotografov a iných profesionálov, a ako jeden z mála webov o NHL na slovenskom a českom internete dokázal pravidelne prinášať aj jedinečné informácie a fakty, ktoré neprinášali iné médiá, vrátane tých severoamerických, a to aj v historickej rovine, s cieľom dopĺňať povedomie o Red Wings u prevažne náročných čitateľov. Týmto poňatím sa výrazne líšil od majority slovenských a českých stránok o NHL.

Hockeytown Blog bol za svoj originálny koncept v roku 2012 ako jeden z mála slovensky písaných blogov nominovaný do súťaže mediálnej spoločnosti CET 21 (dnes TV Nova) o najlepší blog roka a bol propagovaný v michiganskom rozhlase WMKT, patriacom do siete Michigan Sports Network. V rokoch 2012 až 2016 bol jediným športovým blogom v autorskom klube Blog.cz, zverejňujúcom jedinečný obsah. Svojím osobitným konceptom sprostredkoval jeho predstaviteľom spoluprácu s viacerými renomovanými značkami, vrátane spoločnosti Adidas a jej dcérskej spoločnosti Reebok, športovej agentúry Octagon, neziskovej organizácie Make-A-Wish Foundation (v športovej sfére), denníka Detroit Free Press (športová rubrika) či Časopisu ProHockey.

Dlhoročné typické črty blogu Hockeytown Blog sa odrážajú aj na podobe tejto elektronickej knihy.

E-knihu Červené krídla tvorí 75 starostlivo vybraných a pripravených statí a článkov, ktoré svojho času patrili na blogu Hockeytown Blog medzi najnavštevovanejšie či najčítanejšie, a ktoré medzi čitateľmi a návštevníkmi tohto blogu vyvolali najväčší ohlas. Je doplnená ilustráciami vybraných osobností od Norberta Šáteka, stovkami poznámok pod čiarou a prehľadnou časovou osou.

E-kniha prináša zhruba 10 % obsahu blogu a je reprezentatívnou ukážkou toho, čo bolo po celých dvanásť rokov jeho hlavným krédom a veľkou pýchou: kombinuje dôkladne podložené a jedinečné informácie, ktoré v podobnej miere nespracovali a nepublikovali iné médiá.

Podobne ako obsah, ktorý Hockeytown Blog zverejňoval, aj táto elektronická kniha bola pripravená v takej forme, aby sa dostala k všetkým záujemcom zdarma. Je určená najmä čitateľom blogu a dlhoročným, rozhľadeným fanúšikom Red Wings, ale to svoje si v nej nájde každý milovník NHL.

E-knihu Červené krídla nájdete aj v Slovenskej národnej knižnici v Martine, Univerzitnej knižnici v Bratislave a Jazykovednom ústave Ľudovíta Štúra Slovenskej akadémie vied v Bratislave, kde je zaradená do Slovenského národného korpusu a slúži na výskumné a vzdelávacie účely.


ČERVENÉ KRÍDLA

autor: Martin Užák
ilustrátor: Norbert Šátek
dátum vydania: 31. december 2021
začiatok rozširovania: 4. január 2022
forma: elektronická kniha (PDF)
počet strán: 253
veľkosť súboru: 2,63 MB
ISBN: 978-80-570-3280-9


Čítať online: eKnižky | Issuu


Stiahnuť: eDisk | 1000kníh

© Martin Užák, Hockeytown Blog, 2009 – 2021

Umiestňovanie textov na iné stránky, ich rozširovanie tlačou a inými médiami je možné iba s písomným súhlasom autora.

Hockeytown Blog je nekomerčný projekt slúžiaci na vzdelávacie a prezentačné účely. Fotografie, ktoré nie sú vlastníctvom autora blogu, sú na blogu používané k nezištným redakčným účelom a k nezištnému novinárskemu spravodajstvu a publicistike v súvislosti s udalosťami, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania v zmysle dodržania doktríny čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach. Napriek tomu, ak na tomto blogu nájdete svoju fotografiu, o ktorej si myslíte, že u nej nebola dodržaná licenčná schéma o možnostiach jej voľného zdieľania a využívania, alebo fotografiu, o ktorej si myslíte, že je v rozpore s doktrínou čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach, a neželáte si, aby sa na tomto blogu ďalej zobrazovala, kontaktujte ma, prosím.