Hráči Red Wings so štyrmi a viac gólmi v zápase

MARTIN UŽÁK | 05.07.2020 | aktualizované 31.01.2021


Anthony Mantha (Dave Reginek, Detroit Red Wings)


Detroit Red Wings dosiaľ odohrali 7.136 súťažných zápasov a iba v 28 prípadoch nastrieľal jeden z ich hráčov štyri a viac gólov. Taká výnimočná udalosť to je, keď sa niekto v červeno-bielom drese s okrídleným kolesom trafí v jednom stretnutí minimálne štyrikrát.

Zatiaľ posledným hráčom Detroitu so štyrmi a viac gólmi v jednom zápase sa stal útočník Anthony Mantha. Tento úctyhodný kúsok sa mu podaril 6. októbra 2019, v prvom domácom zápase sezóny 2019/20. Mantha dal všetky góly Red Wings pri víťazstve 4:3 nad Dallas Stars.


Štyri góly Anthonyho Manthu v jednom zápase, 06.10.2019


Mantha týmto počinom v rôznych smeroch prepísal klubovú históriu. Stal sa len druhým hráčom v dejinách Red Wings po Johnnym Sorrellovi so štyrmi gólmi v prvom domácom zápase sezóny. Red Wings nezažili podobné gólové predstavenie jedného hráča od čias Johana Franzéna a jeho piatich gólov z februára 2011. Štyri góly na domácom ľade dal predtým naposledy Brendan Shanahan v marci 2001. Mantha strelil minimálne všetky štyri góly Red Wings ako prvý hráč od dôb Sergeja Fiodorova, ktorý v decembri 1996 dal všetkých päť gólov Red Wings pri víťazstve 5:4.

Štyri a viac gólov v jednom zápase dosiaľ nastrieľalo 24 hráčov Red Wings. Štyrom sa to podarilo dvakrát, traja to dokázali v play-off, dvaja dali päť gólov a jeden šesť gólov.

Z Čechov a Slovákov nedal štyri a viac gólov v zápase v drese Red Wings zatiaľ nikto. Petr Klíma, Václav Nedomanský a Tomáš Tatar boli blízko, ale štyri góly nestrelili.

Red Wings so štyrmi a viac gólmi v jednom zápase

2x: Mud Bruneteau, Sergej Fiodorov (jedenkrát päť gólov), Johan Franzén (jedenkrát v play-off, jedenkrát päť gólov), Ted Lindsay (jedenkrát v play-off)

1x: Michel Bergeron, Ivan Boldirev, Dino Ciccarelli, Roy Conacher, Gerry Couture, Johan Garpenlöv, Ebbie Goodfellow, Paul Henderson, Pete Horeck, Syd Howe (šesť gólov), Viačeslav Kozlov, Herbie Lewis, Carl Liscombe (v play-off), Frank Mahovlich, Anthony Mantha, Brendan Shanahan, Floyd Smith, Johnny Sorrell, Norm Ullman, Steve Yzerman


Tip: Ktorí hokejisti nastrieľali v drese Detroitu hetrik