O autorovi

Volám sa Martin Užák a som autorom blogu Hockeytown Blog. Pracujem v redakčných službách ako editor a ghostwriter, Hockeytown Blog je súčasťou môjho pracovného portfólia.

Detroit Red Wings sledujem od roku 1997. Písaniu o tejto organizácii som sa začal venovať v roku 2003, hlavnou oblasťou môjho záujmu sa stala história Red Wings.

Pri písaní o Detroit Red Wings využívam vlastnú historickú databázu zaujímavých, známych a málo známych udalostí týkajúcich sa Detroit Red Wings a osobitne Slovákov a Čechov v drese Red Wings, pričom o mnohých týchto udalostiach nepadla v slovenských, českých a severoamerických médiách dostatočná alebo dokonca vôbec žiadna zmienka. Túto databázu tvorím a rozširujem už takmer 25 rokov. Databázu v súčasnosti tvorí bezmála 1.600 záznamov a neustále narastá. Vybrané záznamy na tomto blogu postupne uverejňujem a ďalej rozširujem.

Popri vlastnej historickej databáze využívam aj bohatú zbierku záznamov a celých zápasov Detroit Red Wings, vrátane vzácnych zberateľských kúskov z päťdesiatych a šesťdesiatych rokov.

Mám za sebou dlhoročnú prax v redakčnej činnosti. Novinárčina tvorila a tvorí iba malú časť mojej práce. Kariéra novinára na plný úväzok ma nikdy nelákala, aj preto, že hokejový novinár píšuci o NHL v strednej Európe je prakticky odkázaný najmä na nekonečné preberanie a prekladanie práce, ktorú urobil niekto iný. Predtým som sa venoval výžive, no po niekoľkých rokoch som sa rozhodol túto oblasť zanechať, aby som si mohol splniť sny a čeliť väčšej životnej výzve - profesionálnemu ghostwritingu, ktorý sa v strednej Európe úspešne rozvíja.

Popri písaní sa mi podarilo uskutočniť niekoľko výhradných novinárskych projektov. V rámci tohto blogu to bol napríklad rozhovor s autormi známej slovenskej petície, ktorú svojho času podpísalo viac než 24 tisíc hokejových priaznivcov, alebo rozsiahle interview s americkou expertkou Sarah Lindenauovou, čo neušlo pozornosti michiganského rozhlasu WMKT.

V minulosti som viedol blog Red Wings Corner na portáli SlovakNHL.sk, najväčšom a najstaršom stredoeurópskom webe o NHL. Z obsahu tohto blogu vznikla rovnomenná elektronická kniha.

V rokoch 2011 až 2019 som spolupracoval s Časopisom ProHockey, najväčším magazínom o NHL v Európe. Staral som sa o profil a propagáciu časopisu na sociálnej sieti Facebook.

Okrem NHL a Detroit Red Wings ma oslovuje literatúra a hudba. Obľúbeného súčasného hráča Red Wings nemám, z minulosti to boli hlavne Martin Lapointe, Nicklas Lidström a Brett Hull.