Preview Detroit Red Wings pred sezónou 2017/18

MARTIN UŽÁK | 05.10.2017

Detroit Red Wings dnes odštartujú svoju 92. sezónu v Národnej hokejovej lige. Koho majú na súpiske, kto ich posilnil, kto ich opustil, čo im predpovedajú experti, čo všetko na nich čaká a za aké ceny predávajú lístky do novej arény?

Všetko, čo potrebujete vedieť:


Henrik Zetterberg, kapitán Detroit Red Wings (David Guralnick, The Detroit News)

Aktívna súpiska

  brankári: Jimmy Howard, Petr Mrázek
    obrancovia: Trevor Daley, Danny DeKeyser, Jonathan Ericsson, Mike Green, Nick Jensen, Niklas Kronwall, Xavier Ouellet
      útočníci: Justin Abdelkader, David Booth, Martin Frk, Luke Glendening, Darren Helm, Dylan Larkin, Anthony Mantha, Frans Nielsen, Gustav Nyquist, Riley Sheahan, Tomáš Tatar, Luke Witkowski, Henrik Zetterberg

      tip: Aktívna súpiska online
       

       Česi a Slováci

        Martin Frk, 24 rokov, ČR
        Petr Mrázek, 25 rokov, ČR
        Tomáš Tatar, 26 rokov, SR

         Príchody

          David Booth, Avangard Omsk (KHL)
          Trevor Daley, Pittsburgh Penguins
          Luke Witkowski, Tampa Bay Lightning

           Odchody

            Andreas Athanasiou, útočník, zatiaľ bez novej zmluvy
            Drew Miller, útočník, nedostal novú zmluvu
            Tomáš Nosek, útočník, voľba Vegas v expanznom drafte

             Najlepší na farme

              brankár: Jared Coreau
              obrancovia: Joe Hicketts, Robbie Russo, Ryan Sproul
              útočníci: Tyler Bertuzzi, Jevgenij Svečnikov

              Predpovede expertov

              Veľa starších hráčov, menej mladých hráčov, veľa dlhodobých a štedro platených kontraktov, žiadne voľné miesto pod platovým stropom, žiadne veľké posily, žiadne superhviezdy, priveľa výkonov za očakávaniami a pokračujúce odmietanie úplnej prestavby. Takíto sú súčasní Detroit Red Wings v očiach expertov, a odráža sa to aj na predsezónnych predpovediach.

              Veľká väčšina reportérov NHL.com, CBS Sports, The Sporting News, časopisu The Hockey News či televízií ESPN a TSN predpovedá, že Red Wings v tejto sezóne nielenže nepostúpia do play-off, ale že skončia na predposlednom či poslednom mieste v Atlantickej divízii, alebo rovno na dne NHL.

              Program základnej časti

               28 zápasov proti ostatným tímom Atlantickej divízie; štyri zápasy s každým tímom (Boston, Buffalo, Florida, Montreal, Ottawa, Tampa Bay, Toronto)

               24 zápasov proti tímom Metropolitnej divízie; tri zápasy s každým tímom (Carolina, Columbus, New Jersey, N. Y. Islanders, N. Y. Rangers, Philadelphia, Pittsburgh, Washington)

               16 zápasov proti tímom Pacifickej divízie; dva zápasy s každým tímom (Anaheim, Arizona, Calgary, Edmonton, Los Angeles, San Jose, Vancouver, Vegas)

               14 zápasov proti tímom Centrálnej divízie; dva zápasy s každým tímom (Colorado, Chicago, Dallas, Minnesota, Nashville, St. Louis, Winnipeg)

               tip: Kompletný program základnej časti

                Zaujímavé dátumy

                05.10.2017: Detroit vs Minnesota... Otvárací zápas sezóny, prvý súťažný zápas v Little Caesars Arene. Debutu v drese Red Wings sa dočkajú David Booth, Trevor Daley a Martin Frk.

                13.10.2017: Vegas vs Detroit... Prvý zápas proti Vegas Golden Knights, novému klubu na mape NHL. Za Golden Knights by mohol nastúpiť bývalý útočník Red Wings, Tomáš Nosek.

                13.11.2017: Novici v Sieni slávy... Uvedenie nových členov do Siene slávy v Toronte. Pocty sa dočká aj nedávno zosnulý Dave Strader, komentátor zápasov Red Wings v rokoch 1985 až 1996.

                15.12.2017: Detroit vs Toronto... Prvý súťažný zápas s Maple Leafs v Little Caesars Arene. Toronto je historicky najväčším rivalom Detroitu, zápas bude prísľubom úžasnej atmosféry.

                31.12.2017: Detroit vs Pittsburgh... Prvý zápas proti víťazom posledných dvoch ročníkov Stanley Cupu. Pre Trevora Daleyho to môže byť prvý zápas proti bývalým spoluhráčom.

                25.01.2018: Detroit vs Chicago... Jediný domáci zápas s tradičným rivalom. Žiadne kluby NHL nehrali proti sebe tak často ako Detroit a Chicago. V Detroite zaručene hokejový sviatok.

                26.02.2018: Uzávierka prestupov... Koniec prestupového obdobia. Ak sa naplnia prognózy, Red Wings budú meniť svojich atraktívnych hráčov v posledných rokoch kontraktov za draftové voľby.

                07.04.2018: Detroit vs N. Y. Islanders... Posledný zápas Red Wings v základnej časti. Ak sa naplnia predpovede expertov, pre Red Wings to bude zároveň posledný zápas v sezóne 2017/18.

                Lístky do novej arény

                spodný prstenec (sekcie 101 až 126): 120, 170 až 350 a viac USD
                medziposchodie (sekcie M1 až M34): 85 až 170 a viac USD
                vrchný prstenec (sekcie 201 až 232): 50 až 85 a viac USD
                gondoly (sekcie G1 až G32): 75 až 85 a viac USD
                 Ceny sú uvádzané v amerických dolároch (USD). Ide o ceny za jeden lístok.

                 Ceny na zápasy počas víkendových dní, federálnych a národných sviatkov USA a na atraktívnych súperov sú vyššie o niekoľko desiatok dolárov.

                 Kde kúpiť lístky: Ticketmaster | TicketsNow (výmena lístkov)
                 © Martin Užák, Hockeytown Blog, 2009 – 2021

                 Umiestňovanie textov na iné stránky, ich rozširovanie tlačou a inými médiami je možné iba s písomným súhlasom autora.

                 Hockeytown Blog je nekomerčný projekt slúžiaci na vzdelávacie a prezentačné účely. Fotografie, ktoré nie sú vlastníctvom autora blogu, sú na blogu používané k nezištným redakčným účelom a k nezištnému novinárskemu spravodajstvu a publicistike v súvislosti s udalosťami, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania v zmysle dodržania doktríny čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach. Napriek tomu, ak na tomto blogu nájdete svoju fotografiu, o ktorej si myslíte, že u nej nebola dodržaná licenčná schéma o možnostiach jej voľného zdieľania a využívania, alebo fotografiu, o ktorej si myslíte, že je v rozpore s doktrínou čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach, a neželáte si, aby sa na tomto blogu ďalej zobrazovala, kontaktujte ma, prosím.