Johan Franzén to na Colorado skrátka vie

MARTIN UŽÁK | 20.10.2013


Johan Franzén (David Guralnick, The Detroit News)


Švédsky útočník Johan Franzén má vrchol svojej kariéry zrejme za sebou. Franzén už nie je tak strelecky dominantný ako v minulosti a často sa prezentuje nevyrovnanými výkonmi.

V NHL však figuruje klub, proti ktorému sa Franzénovi aj naďalej darí.

Tým klubom je Colorado.

Franzén sa stal veľkou streleckou zbraňou Red Wings v marci 2008. V tejto dobe začal terorizovať súperových brankárov, pričom jeho hlad po góloch najväčšmi odnášali gólmani Avalanche.

Colorado okúsilo veľkú streleckú vervu Johana Franzéna počas semifinálovej série play-off Západnej konferencie 2008, kedy mu táto detroitská mulica nastrieľala deväť gólov v štyroch zápasoch.

Od play-off 2008 platí, že útočník s číslom 93 je pre "Lavíny" doslova postrachom.

Franzén skóroval proti Coloradu v každej z posledných šiestich sezón. Na streleckú potenciu voči klubu z Denveru nadviazal aj v prvom vzájomnom stretnutí Red Wings a Avalanche v prebiehajúcom ročníku 2013/14. Franzén sa uviedol 17. októbra, keď dvoma presnými zásahmi otvoril svoj tohtosezónny gólový účet a prispel k vôbec prvej porážke Colorada (2:4) pod novým trénerom Patrickom Royom.

Zápas zo 17. októbra bol pre Franzéna 32. súťažným zápasom proti Avalanche. Jeho súhrnná bilancia v týchto súbojoch sa natiahla už na 24 gólov (ako i deväť asistencií a osem plusových bodov), pričom hneď šesť gólov bolo víťazných. Od marca 2008 nastrieľal Franzén Coloradu až 23 gólov v 20 stretnutiach.

Mimoriadne to čísla, čo poviete?
© Martin Užák, Hockeytown Blog, 2009 – 2021

Umiestňovanie textov na iné stránky, ich rozširovanie tlačou a inými médiami je možné iba s písomným súhlasom autora.

Hockeytown Blog je nekomerčný projekt slúžiaci na vzdelávacie a prezentačné účely. Fotografie, ktoré nie sú vlastníctvom autora blogu, sú na blogu používané k nezištným redakčným účelom a k nezištnému novinárskemu spravodajstvu a publicistike v súvislosti s udalosťami, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania v zmysle dodržania doktríny čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach. Napriek tomu, ak na tomto blogu nájdete svoju fotografiu, o ktorej si myslíte, že u nej nebola dodržaná licenčná schéma o možnostiach jej voľného zdieľania a využívania, alebo fotografiu, o ktorej si myslíte, že je v rozpore s doktrínou čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach, a neželáte si, aby sa na tomto blogu ďalej zobrazovala, kontaktujte ma, prosím.