Fascinujúce promo video nadácie Guelph Giants

MARTIN UŽÁK | 29.03.2013

V období od 14. do 16. marca 2013 sa uskutočnil devätnásty ročník špeciálneho hokejového turnaja, ktorý bol venovaný mentálne postihnutým a sociálne znevýhodneným deťom, bez ohľadu na ich vek, pohlavie alebo schopnosť korčuľovať a držať hokejku. Turnaj sa tentoraz konal v ontárijskom meste Kitchener za prítomnosti desiatok hokejových mužstiev z Kanady, Spojených štátov a Veľkej Británie.


Deti so špeciálnymi potrebami v programe nadácie Guelph Giants Special Hockey Foundation (Guelph Giants, 2013)


Podujatia, ktoré nepozná lavičku s náhradníkmi, vyraďovacie boje ani korunováciu víťaza, sa zúčastnila aj nezisková organizácia Guelph Giants. Rodičia detí, ktoré sú pod touto nadáciou združené, sa predtým spojili so spevákom Jasonom Barrym a poprosili ho, či by nezložil hudbu k ich súkromným záberom. Tak vzniklo toto fascinujúce promo video, ktoré je krásnou ukážkou toho, o čom by mal byť ľadový hokej.

Priateľstvo, rešpekt, túžba a ochota to vyskúšať môžu znamenať viac ako víťazstvo.


Promo video nadácie klubu Guelph Giants
© Martin Užák, Hockeytown Blog, 2009 – 2021

Umiestňovanie textov na iné stránky, ich rozširovanie tlačou a inými médiami je možné iba s písomným súhlasom autora.

Hockeytown Blog je nekomerčný projekt slúžiaci na vzdelávacie a prezentačné účely. Fotografie, ktoré nie sú vlastníctvom autora blogu, sú na blogu používané k nezištným redakčným účelom a k nezištnému novinárskemu spravodajstvu a publicistike v súvislosti s udalosťami, ktoré sú pre verejnosť zaujímavé a hodné zaznamenania v zmysle dodržania doktríny čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach. Napriek tomu, ak na tomto blogu nájdete svoju fotografiu, o ktorej si myslíte, že u nej nebola dodržaná licenčná schéma o možnostiach jej voľného zdieľania a využívania, alebo fotografiu, o ktorej si myslíte, že je v rozpore s doktrínou čestného použitia ("fair use") podľa amerického zákona o autorských právach, a neželáte si, aby sa na tomto blogu ďalej zobrazovala, kontaktujte ma, prosím.