Blog roka 2012: 320 hlasov pre Hockeytown Blog

MARTIN UŽÁK | 27.10.2012 | aktualizované 23.07.2017

Hockeytown Blog, jediný aktívny európsky blog venovaný michiganskej organizácii Detroit Red Wings, bol v posledných 16 týždňoch priamym účastníkom hlasovania o najlepší blog roka 2012.

Súťaž "Blog roku 2012" je od včerajšieho popoludnia minulosťou, pripomeňme si preto jej výsledky.


Do najväčšej súťaže v histórii blog.cz bolo prihlásených 1.432 blogov, pričom 75 z nich malo možnosť uchádzať sa o priazeň čitateľov vo finálových súbojoch 15 kategórií. Hockeytown Blog sa ocitol v kategórii "Fanblog", ktorá sa s počtom 268 prihlásených blogov stala druhou najobsadzovanejšou kategóriou vôbec.

O finálovej podobe kategórií rozhodovala komisia zložená zo zástupcov mediálnej spoločnosti CET 21. Blogy boli hodnotené podľa ôsmich kritérií, menovite podľa prvého dojmu, vzhľadu, pravidelnosti aktualizácie, návštevnosti, pôvodnosti obsahu, originality témy, kvality obsahu a prínosu pre komunitu.

Hlasovanie v kategórii "Fanblog", prebiehajúce v období od 2. júla do 21. októbra 2012, napočítalo rekordných 4.257 hlasov. 7,5 % z nich pripadlo na Hockeytown Blog, ktorý súperil s prezentáciami venujúcimi sa japonskému anime, nemeckej chlapčenskej skupine, írskej rockovej kapele a HC Košice.


Výsledky ankety o najlepší "Fanblog"Projektu detroitredwings.blog.cz (blog na tejto adrese figuroval do leta 2017, následne sa presunul na adresu hockeytownblog.sk) sa dostalo pozitívneho hodnotenia komisie, štatútu jedného z piatich slovensky písaných blogov súťaže a stoviek hlasov, ktoré by človek naozaj nečakal. Ďakujem preto každému, kto tento blog podporil a pomohol mu k dosiahnutiu štvrtého miesta vo svojej kategórii.

Záverom nemožno opomenúť absolútneho víťaza súťaže "Blog roku 2012". Je ním fotografický blog spod adresy metteorwa.blog.cz, ktorého autorkou je modelka a fotografka Tereza Dotlačilová.